Bir Öğrenci Gözünden Kocaeli Üniversitesi
Tarih 30-06-2021

Bir Öğrenci Gözünden Kocaeli Üniversitesi

Kocaeli, İstanbul ve Anadolu arasında geçiş vazifesi gördüğü için kendine has bir havası, şehirleşmesi ve kalabalığı vardır. Ne Anadolu gibi çok sakin, ne de İstanbul gibi bunaltıcı bir kargaşa vardır. Genellikle ilk bakışta hissi düşünülerek beğenilmez ama şehri ve imkanlarını tanıdıkça “Bu şehirde nasıl kalabilirim?” planları yapılır. Körfez etrafına kurulu bir şehir olduğu için neredeyse her ilçesinden deniz manzarası seyredilip sahil sefası sürülebilmektedir. Merkezde yürüyüş yolu boyunca öğrencilere hitap edebilecek ucuz kırtasiyeler, lokantalar ve kafeler bulmak mümkündür.  

  Merkez kampüsümüz Umuttepe’dedir. Üniversitemize ulaşım tek otobüsle sağlanabiliyor. Merkezden kampüse gidiş ve gelişler için öğrenciler arasında “havasız insan aracı” olarak bilinen 33 ve 53 hatları kullanılıyor. Kampüsümüzde olimpik havuz ve spor sahası, kütüphane bulunmaktadır. Her fakültenin bir kantini olmakla beraber 5 adet de kafemiz mevcuttur. 

Kampüs içinde cuma namazlarını ve vakit namazlarını kılabileceğimiz bir camimiz ve fakülte mescitlerimiz vardır. Yemekhanelerimizde 3 çeşit yemek+Salata Büfesi 3 TL, ikinci basım ise 7,5 TL’dir. Umuttepe kampüsü kemikleri titreten soğuğuyla ve köpekleriyle meşhurdur. Merkezle arasındaki rakım farkından dolayı güneşli bir havada merkezden otobüse bindiğinizde Umuttepe’de otobüsten fırtınaya inebiliyorsunuz. Eğitim kalitesi ortalamanın üstünde, koşullu çan sistemi ile geçme notu ise 60’dır. Öğrencisinin derdini dinleyen twitter fenomeni bir rektöre sahibiz. 

 

​​​​​​​