Bir Öğrenci Gözünden Bülent Ecevit Üniversitesi
Tarih 30-06-2021

Bir Öğrenci Gözünden Bülent Ecevit Üniversitesi

Zonguldak’a büyükşehirlerden gelen arkadaşlarımız  alışma süresi biraz uzun olabilir ,fakat  daha sonraları edineceği arkadaşlıklar  ve dostluklar onu  Zonguldak’a bağlayacaktır . Zonguldak her  ne  kadar  Türkiye’nin önemli maden şehirlerinden  olsa da şehrin ekonomisini hazımsanamayacak bir kısmını öğrenciler  oluşturuyor. Bu sebeple işletmelerin büyük kısmı öğrencilere yönelik açılıyor.

Merkez ilçeden ve Kozlu ilçelerinden  Ana Kampüse ve Diğer kampüslere tok otobüs ile ulaşım mümkün  ayrıca çok büyük  bir şehir merkezine sahip olmadığı için Kampüse ulaşım  10-15 dk. Arasıdır. Yemekhanelerinde 3 çeşit yemeği uygun  bir fiyata satın alabiliyoruz.Merkez kampüse çok yakın mesafede KYK’ya ait bir spor salonu ve olimpik yüzme havuzu bulunmaktadır. Neredeyse her fakültenin kantini vardır. Ayrıca her fakültenin kendine ait bir mescidi bulunur. Kampüsün ortasında  Cuma namazlarımızı hep birlikte kılabileceğimiz bir kapasiteye sahip bir cami de bulunmaktadır.

Merkez kampüsümüz  çok büyük olmadığından kampus içi ulaşım yoktur. Kampüsten Merkez inmek isteyen arkadaşlarımız için bütün toplu taşıma araçları kullanılabilir.