Bir Öğrenci Gözünden Bitlis Eren Üniversitesi
Tarih 24-06-2021

Bir Öğrenci Gözünden Bitlis Eren Üniversitesi

Bitlis Eren Üniversitesi yeni sayılabilecek bir üniversitedir. Kampüs içerisinde fakülte ve binaların gelişimi ve inşaatları devam etmektedir.

Tatvan, Ali cevaz ve Ahlat Bitlis'in efsane ilçelerindendir. Van gölünün etrafında konumlandığı için sahil kasabasıymış gibi bir hava verir. Türkiye'nin doğusunda olsada , deniz gibi Gölü görmek size ülkenin Batıdaymışsınız hissi verecektir. Buradan Van’a vapur seferleri düzenlenmektedir.

Üniversite de çeşitli klüpler ve öğrenci toplulukları bulunuyor. Genelde halk oyunları ve kış sporları ile alakalı eğitimler veriliyor. Bitlis Eren Üniversitesi şehir merkezinde konumlanmış bir üniversite. Üniversitenin çevresinde pek çok sayıda öğrencilerin popüler olarak tercih ettiği ve zaman geçirdikleri cafe ve restaurantlar, aperatif yemek yerleri , oyun salonları bulunmaktadır. Öğrenciler genelde buralarda vakit geçirirler. İsterseniz Ahlat ve Tatvan a seyahat ederek burada da Van gölü kenarında aktiviteler yapabilirsiniz.

Bitlis halkı üniversite öğrencilerine yardımsever ve sıcakkanlıdırlar. Kışın, ağır kış şartlarına hazırlıklı olmalısınız. Bitlis'te ulaşım toplu taşıma araçları ve taksi ile sağlanmaktadır. Otobüsler saat 07.00 dan gece 22.00 a kadar hizmet vermektedirler.